loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Turbosprężarki, kompresory

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Turbosprężarki, kompresory

Podaj swój e-mail

Jak działają turbosprężarki i kompresory?Doładowanie silnika związane jest z dodatkowym zasileniem go powietrzem lub mieszaniną paliwowo – powietrzną, przy ciśnieniu wyższym od atmosferycznego. Celem doładowania silnika jest zwiększenie jego mocy poprzez zwiększenie średniego ciśnienia indykowanego, a także czasami poprzez zwiększenie prędkości obrotowej silnika wskutek powiększenia napełnienia jego cylindrów przy dużych prędkościach obrotowych.
Jeszcze do niedawna, w silnikach samochodowych doładowanie stosowano jedynie w przypadku samochodów sportowych oraz aut użytkowanych na dużych wysokościach nad poziomem morza. Współcześnie, doładowanie coraz częściej pojawia się w silnikach samochodów użytkowanych na co dzień.
Zwiększenie ciśnienia powietrza zasilającego silnik doładowany połączone jest ze zwiększeniem ciężaru właściwego ładunku cylindra. Może on być nasycony paliwem lub może być do niego wtryśnięta większa ilość paliwa niż w przypadku silnika bez doładowania.

Silnik może być doładowany za pomocą sprężarki połączonej mechanicznie lub za pomocą turbosprężarki napędzanej spalinami silnika. W przypadku silników ze sprężarką, silnik napędza sprężarkę i jest z nią połączony. W drugim przypadku turbosprężarka jest napędzana turbiną z wykorzystaniem spalin silnika. Niezależnie od systemu doładowania sprężarka może być sprzęgnięta z silnikiem na stałe lub może być włączana okresowo – dla krótkotrwałego zwiększenia mocy.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej