loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


  • Strona 
  • z
  • 6

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Tuning samochodowy

Podaj swój e-mail

Czym jest tuning samochodowy?Tuning samochodowy z ang. regulacja, strojenie to działania modyfikujące silnik, układ napędowy czy paliwowy tzn.działania mające na celu zmianę wydajności lub działania mające na celu zmianę wyglądu pojazdu np. montaż elementów optycznie powiększających pojazd.

Samochody od zawsze były poddawane modyfikacjom zewnętrznym i wewnętrznym. Złoty wiek tuningu samochodowego przypadł w okresie od zakończenia II wojny światowej do wprowadzenia pierwszych ograniczeń dotyczących zanieczyszczenia powietrza. Pierwsze modyfikacje samochodów związane były ze zwiększeniem lub rzadziej zmniejszeniem mocy silnika, zmniejszeniem zużycia paliwa czy też ułatwieniem obsługi pojazdu.

Początkowo tuning samochodowy był związany jedynie z wyścigami samochodowymi, chociaż modyfikacje tuningowe nigdy nie mogły konkurować z konstrukcjami stworzonymi jedynie na potrzeby rajdów.

Wyróżnić można kilka rodzajów tuningu samochodowego tzn. tuning mechaniczny i elektroniczny oraz optyczny.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej