loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Szczęki, cylinderki, bębny hamulcowe

  • Strona 
  • z
  • 31

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Szczęki, cylinderki, bębny hamulcowe

Podaj swój e-mail

Jak działają hamulce szczękowo – bębnowe?W pojazdach samochodowych stosuje się hamulce główne i postojowe.
Hamulce główne, działają na koła samochodu i są uruchamiane za pomocą pedału, natomiast hamulce postojowe działają na koła lub wał napędowy i są uruchamiane za pomocą dźwigni ręcznej.

Na układ hamulcowy składa się hamulec i mechanizm uruchamiający. W samochodach stosowano kilka rodzajów hamulców: taśmowe, szczękowo – bębnowe i tarczowe.
W przypadku hamulców szczękowo – bębnowych najważniejszym elementem jest bęben hamulcowy, na którego powierzchni zostaje wytworzony moment tarcia, szczęki hamulcowe wraz z okładzinami ciernymi, które działają na zasadzie dźwigni, rozpieracze szczęk i tarcza hamulcowa.
Moment hamujący na bębnie powstaje za pośrednictwem siły tarcia, która powstaje pomiędzy bębnem a szczękami. Pod wpływem działania sił następują odkształcenia szczęki i bębna. W czasie pracy hamulca następuje zużywanie się okładziny, większe w miejscach występowania nacisków, co prowadzi do takiego kształtu powierzchni trącej, przy której rozkład nacisków wzdłuż szczęki jest równomierny.

Rozwój hamulców miał na celu zwiększenie ich efektywności działania przy określonej wielkości doprowadzanej do nich siły, uzyskanie równych nacisków jednostkowych na szczęki, zwiększenie intensywności odprowadzania ciepła, zwiększanie odporności na ścieranie elementów trących hamulca oraz wprowadzenie możliwie łatwej regulacji.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej