loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Silniki kompletne

Podaj swój e-mail

Z jakich układów składa się silnik?Podstawowym elementem silnika jest blok, gdzie umieszczone są cylindry z tłokami. To właśnie tam zachodzi do zamiany energii chemicznej na mechaniczną. Ale do działania silnika samochodowego to zdecydowanie za mało. Bardzo ważnym elementem jest układ korbowy, który zamienia ruch posuwisto - zwrotny na ruch obrotowy wału korbowego.

Każdy silnik spalinowy składa się z kilku niezbędnych układów, bez których nie mógłby właściwie funkcjonować. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. układ rozrządu, który odpowiada za proces napełniania cylindrów mieszanką paliwowo - powietrzną i opróżnianiem cylindrów ze spalin.
Układ smarowania, który jest odpowiedzialny za dostarczanie oleju do elementów silnika, w celu zmniejszenia oporów tarcia, co zapobiega zatarciu.
Układ zapłonowy, charakterystyczny tylko dla silników benzynowych, który odpowiada za zapłon mieszanki paliwowo - powietrznej w cylindrach w odpowiedniej sekwencji.
Układ rozruchowy, który jest odpowiedzialny za uruchomienie silnika. Zwykle do tego celu wykorzystuje się rozrusznik elektryczny.
Układ chłodzenia konieczny, by w silniku utrzymana była odpowiednio niska temperatura. W silnikach spalinowych czynnikiem chłodzącym jest zwykle płyn, znacznie rzadziej powietrze.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej