loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Poduszki, wsporniki, belki skrzyni i silnika

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Poduszki, wsporniki, belki skrzyni i silnika

Podaj swój e-mail

Jaką rolę pełnią poduszki skrzyni biegów?Skrzynia biegów jest bardzo ważnym elementem w samochodzie. Dzięki niej kierowca może zmienić przełożenie, czyli stosunek prędkości obrotowej na wale wejściowym do prędkości obrotowej na wale wyjściowym. Innymi słowy kierowca, poprzez skrzynię biegów, decyduje o tym, z jaką prędkością obraca się oś napędowa.
Jednym z problemów, związanych ze skrzynią biegów, są przenoszone drgania. Co prawda sprzęgła posiadają tłumiki drgań skrętnych, które te drgania ograniczają, jednak nie do końca. By drgania były jak najmniej dokuczliwe, stosuje się poduszki pod skrzynię biegów. W sytuacji, gdy dojdzie do zużycia poduszki pod skrzynią biegów, samochód może szarpać podczas zmiany biegów i podczas ruszania i stawania.

Na podobnej zasadzie działają poduszki pod silnikiem – ich zadaniem jest tłumienie drgań. Obecne można zużytą poduszkę pod skrzynią biegów lub silnikiem poddać regeneracji. Polega ona na zamianie gumowych elementów nowocześniejszymi i bardziej trwałymi z poliuretanu.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej