loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Kolektory ssące i EGR, układ recyrkulacji spalin

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Kolektory ssące i EGR, układ recyrkulacji spalin

Podaj swój e-mail

Czym jest układ recyrkulacji spalin i do czego służy kolektor ssący i zawór EGR?Kolektor ssący to przewód metalowy bądź z tworzywa sztucznego, którego zadaniem jest doprowadzenie do cylindra powietrza lub mieszanki paliwowej. Podłączany jest zazwyczaj do głowicy silnika. Kolektory dzielą się w zależności od ilości cylindrów, ilości rur doprowadzających powietrze lub mieszankę paliwową, a także ze względu na rodzaj zasilania silnika, umiejscowienie gaźnika oraz układ wtrysku paliwa.

Zawór EGR (Exhaust Gas Recirculation) to zawór recyrkulacji spalin, który umiejscowiony jest w układzie wydechowym. Jego rola to przekierowanie części spalin ponownie do układu dolotowego (zamiast powietrza), dzięki czemu wymuszane jest dopalenie szkodliwych związków. Sam zawór EGR jest elektromagnesem, który otwiera i zamyka przepustnicę regulując przepływem spalin do komory spalania (w ponownym spalaniu bierze udział ok 15-25% spalin).

Układy recyrkulacji spalin to ekologiczne rozwiązanie stosowane w samochodach, którego podstawową funkcją jest maksymalne oczyszczenie spalin ze szkodliwych substancji. Recyrkulacja spalin do swej poprawnej pracy wymaga odpowiedniej temperatury, a także odpowiedniego składu mieszanki. Funkcjonują dwa typu układów recyrkulacji spalin: wewnętrzne (dotyczą rozwiązań w obrębie rozrządu) i zewnętrzne (z zaworem EGR umieszczonym na kolektorze wydechowym silnika).

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej