loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


  • Strona 
  • z
  • 14

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Koła, felgi, opony

Podaj swój e-mail

Rola kół, felg i opon w samochodzie?Do mechanizmów jezdnych pojazdów samochodowych zaliczają się koła, felgi i opony. Ich głównym zadaniem jest dobre przenoszenie obciążenia przechodzącego od pojazdu wskutek jazdy. Ze względu na znaczny wpływ kół na właściwości trakcyjne pojazdu, muszą odznaczać się one odpowiednią nośnością, możliwie dużą przyczepnością do nawierzchni, małymi oporami toczenia, zdolnością tłumienia drgań i wstrząsów, a także odpornością na zużycie i uszkodzenia.

Koła składają się z obręczy oraz z osadzonego na obręczy ogumienia. Zarówno ogumienie, jak i całe kola powinny być zamocowane tak, aby kierowca mógł je łatwo zdemontować i wymienić. Koła samochodowe, które są połączone z układem napędowym noszą nazwę kół napędowych.

Aby zapewnić prawidłową pracę ogumienia, zarys obręczy - felgi, musi być ściśle dostosowany do konstrukcji i kształtu opony. Opona musi być osadzona w ten sposób, żeby po napełnieniu powietrzem wytworzyła się dostateczna siła tarcia pomiędzy oponą a felgą, potrzebna do przeniesienia największego momentu hamującego.

Opony samochodowe składają się z bieżnika, stykającego się bezpośrednio z nawierzchnią, wyposażonego na obwodzie w rzeźbę zwiększającą przyczepność opony do nawierzchni drogi, osnowy, składającej się z kilku warstw tkaniny kordowej.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej