loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Głowice cylindrów

Podaj swój e-mail

Jaką rolę pełni głowica cylindrów?Górna część bloku jest zamknięta głowicą, w której znajdują się komory spalania. Ze względu na odprowadzanie ciepła głowice wykonywane są przeważnie ze stopów lekkich. Kształt głowicy jest uzależniony od rodzaju komory spalania.
Komora spalania silnika o zapłonie iskrowym powinna zapewniać prawidłowy przebieg spalania mieszanki oraz mieć jak najmniejszą powierzchnię ścianek ze względu na straty chłodzenia. Aby uzyskać prawidłowe spalanie, świecę zapłonową wbudowuje się w pobliżu najgorętszego obszaru - w pobliżu zaworu wydechowego.

W silniku dolnozaworowym część komory spalania, najbardziej odległą od świecy zapłonowej, wykonuje się często jako wąską szczelinę, wskutek czego zawarta w niej mieszanka jest intensywnie chłodzona, a więc nie wykazuje skłonności do detonacyjnego spalania.

Głowica przymocowana jest do bloku silnika za pomocą kołków śrubowych lub śrub. Pomiędzy głowicę a kadłub wkłada się uszczelkę. Właściwe i szczelne przyleganie głowicy i uszczelki do kadłuba można uzyskać dzięki zachowaniu odpowiedniej płaszczyzny głowicy oraz dokręcaniu śrub mocujących z jednakową siłą.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej