loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów

Forum techniczne TOYOTA

Komputer pokładowy.

TOYOTA YARIS P1 (1999 - 2005)

Gość 2019-02-12

Witam. Wskaźnik bieżącego (chwilowego) zużycia paliwa zachowuje się odwrotnie niż powinien (nielogiczne). Przy ruszaniu z miejsca, nawet ostrym, pokazuje niskie wartości spalania 0,5 - 6 l/100 ( I - II ), a później w miarę ujmowania gazu na IV i V biegu wskaźnik pokazuje zużycie paliwa rzędu 20 l/100 i więcej przy minimalnym nacisku na pedał gazu (prędkość 90 km/h}. Po zdjęciu nogi z gazu wskazania rosną do 35l/100 km i utrzymują się aż do całkowitego zatrzymania pojazdu i dopiero po kilku sekundach wskaźnik pokazuje ----- 0l/100. W czasie styczniowych przymrozków doładowałem w domu akumulator, ale po ponownym podłączeniu nie zauważyłem tego problemu aż do dzisiaj.

• Gość 2019-02-12

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Sam odpowiadam sobie na zadany problem. Trochę mi wstyd, że mój problem okazał się błahostką, ale odpowiedź może się przyda komuś ? Znalazłem na innym forum podpowiedź w dziale "obsługa komp. pokładowego Yaris" i tam spostrzegłem, że jest w menu, tam gdzie ustawia się radio, godzinę itp. możliwość ustawiania zużycia paliwa w l / 100 km lub zasięgu jazdy na 1 litrze paliwa, czyli xxkm/l. Zaraz skojarzyłem sobie, że niedawno grzebałem w tych ustawieniach (dostosować ustawienia radia - bas, treble, balans). Działałem po omacku - bez instrukcji, wiele razy powtarzałem czynność i okazało się, że nieopatrznie przestawiłem l / 100km na xxkm / 1l. Ot i cała sprawa.

• Gość 2019-02-13

To faktycznie ciekawy pomysł Toyoty.

Odpowiedź na Komputer pokładowy. TOYOTA YARIS P1 (1999 - 2005)

Załączniki