loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Filtry powietrza

Podaj swój e-mail

Dlaczego w silnikach montuje się filtry powietrza?



Pracujący silnik spalinowy zasysa duże ilości powietrza. Ponieważ w powietrzu znajdują się zanieczyszczenia pod postacią drobnego pyłu, dlatego też do silnika wraz z powietrzem mogą być zasysane twarde zanieczyszczenia mechaniczne. Pył ten składa się przeważnie z cząstek kwarcu bądź tlenku glinu, a więc minerałów znacznie twardszych od stali.
Aby uchronić silniki przed szkodliwym działaniem pyłu, stosuje się filtry służące do oczyszczania powietrza zasysanego do cylindrów. Silniki nowoczesnych samochodów wyposaża się w coraz doskonalsze filtry powietrza.

Współczesne filtry powietrza wykonywane są głównie jako filtry suche, przy czym zanieczyszczenia usuwa się przez oddzielanie lub pochłanianie. Filtr jest tak skonstruowany, że przy oczyszczaniu powietrza z domieszek mechanicznych metodą oddzielania, przepływające przez filtr powietrze kilkakrotnie bardzo gwałtownie zmienia kierunek ruchu lub ulega silnemu zawirowaniu. Przy zmianie kierunku przepływu powietrza stosunkowo ciężkie zanieczyszczenia mechaniczne usiłują wskutek swej bezwładności zachować pierwotny kierunek ruchu i oddzielają się od strugi powietrza.

W filtrze oczyszczającym powietrze przez pochłanianie, strumień powietrza musi przejść przez wkład porowaty, który wychwytuje i zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, lecz swobodnie przepuszcza powietrze. Najczęściej stosowane są filtry oczyszczające powietrze jednocześnie przez oddzielanie i pochłanianie. Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu zatrzymują się na wkładzie filtrującym, ułożonym w harmonijkę dla powiększenia powierzchni czynnej.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej