loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

  • Strona 
  • z
  • 86

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Filtry kabinowe

Podaj swój e-mail

Rola filtra kabinowego w samochodzie?Filtr kabinowy to element, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza, które dochodzi do samochodu z zewnątrz i które rozprowadzane jest po kabinie auta. Filtry kabinowe, które bywają również nazywane przeciwpyłkowymi, pełnią ważną rolę dla naszych organizmów: zatrzymują kurz, zarodniki grzybów, pyłki roślin, dym, cząstki asfaltu i inne szkodliwe dla zdrowia substancje.

Filtr kabinowy spotykany jest zarówno w autach wyposażonych w klimatyzację, jak i w te bez klimatyzacji. Wymagana jest jego regularna wymiana, najczęściej wraz z wymianą filtrów oleju, paliwa, powietrza lub co pół roku. Nieświeże powietrze w aucie przyspiesza zmęczenie kierowcy, a także zwyczajnie jest niekomfortowe. Zużyty filtr powoduje szybsze zużywanie dmuchawy, częstsze parowanie szyb.

Zasada działania filtra jest prosta. Brud jest zatrzymywany przez filtr kabinowy na pierwszych 3-4 warstwach. Pierwsze warstwy są najważniejsze, ich zużycie oznacza konieczność wymiany całego filtra. Najlepsze efekty dają filtry kabinowe z tzw. węglem aktywnym dobrej jakości.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej