loading
X

Możesz używać wyszukiwarki do wyszukiwania numerów części, produktów oraz pojazdów samochodowych:

Typ wyszukiwania:Przykład:
Fraza:chłodnica wody
Pojazd + Fraza:Ford Focus 2004 chłodnica wody
Numer części:4E0959577C
Pojazd:Audi A4 B5
Kategoria:Drzwi przednie
OEM:850742 VALEO
np. filtr oleju Audi A4 B5 lub 6Q0012115Fpokaż więcej przykładów
  • Typ ogłoszenia


  • Status ogłoszenia


Wybierz pojazd

Blok silnika (części)

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach dla Blok silnika (części)

Podaj swój e-mail

Czym jest blok silnika?Główną częścią silnika jest jego blok - kadłub. Blok silnika jest wykonany jako odlew z żeliwa lub stopów lekkich. W bloku umieszczone są otwory cylindrowe. Jako, że gładzie cylindrów ulegają dość szybkiemu zużyciu, często stosuje się wymienne tuleje cylindrowe. Tuleje cylindrowe mogą być wprasowane do otworów w bloku, wówczas nazywane są suchymi lub wstawiane, uszczelniane za pomocą uszczelek dookoła której przepływa ciecz chłodząca. Ten typ tulei jest nazywany mokrymi.
Dolną część bloku silnika stanowi skrzynia korbowa, w której mocowane są łożyska wału korbowego. Od dołu skrzynia korbowa zamknięta jest miską olejową.

Blok silnika jest elementem kosztownym, dlatego też drobne pęknięcia i uszkodzenia czasami się naprawa. Przyczyną uszkodzeń bloku może być kilka np. wypadek drogowy albo niewłaściwa obsługa pojazdu jak pozostawienie wody w układzie chłodzenia czy nagłe ochłodzenie nagrzanego silnika. Blok silnika pęka najczęściej w okolicy gniazd zaworów lub na ściankach przestrzeni wodnej.

Strona www.nanodatex.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. OK, rozumiem Dowiedz się więcej